איך מתגרשים מהר, כמה זמן לוקח הליך גירושין ואיך לזרז את זה

גירושין הם תהליך מורכב וקשה שיכול לקחת עד 3 שנים, ואפילו יותר במקרים מורכבים! לכן אין זה מקרי שאנשים רבים מוצאים עצמם תקועים בהליכי גירושין ארוכים ומייגעים, וחווים תחושת תסכול וחוסר אונים.

אך האם ידעתם שישנן דרכים לזרז את הליך הגירושין ולסיים איתו תוך חודשים ספורים? במאמר זה נפרט איך מתגרשים מהר ונסקור כמה טיפים מעשיים שיעזרו לכם לסיים את הפרק הזה בחייכם בצורה יעילה ומהירה ככל האפשר, כדי שתוכלו לפתוח דף חדש ואופטימי יותר בהקדם.

איך מתגרשים מהר? מה יעזור לכם לזרז את תהליך הגירושין

הרצון לסיים את תהליך הגירושין במהירות מוכר ומובן לכל מי שחווה על בשרו את מורכבותו.
ככלל, יש כמה דרכים "לקצר תהליכים" בגירושין שלגביהן נפרט כאן. אולם בכל מקרה, חשוב לפנות אל עורך דין גירושין המתמחה בדיני משפחה שיוכל ללוות אתכם בתהליך הגירושין ולייעץ לכם כיצד לנהוג בצורה הטובה ביותר עבורכם.

אם אתם רוצים לקבל ייעוץ מקצועי ולהבין תוך כמה זמן תוכלו להתגרש, צרו איתנו קשר לשיחה ראשונית, ללא התחייבות!

משרד עורכי דין נחום, ג'ארדשטיין-משלי
ייצוג משפטי מוביל בתחום המשפחה
נחום גרארד

הנה 5 פעולות שיכולות לעזור לכם לסיים את הליך הגירושין מהר!

#1 הסכמת שני הצדדים לתהליך וחתימה על הסכם גירושין

הדרך המהירה ביותר להתגרש היא כאשר שני בני הזוג מסכימים על פירוק הנישואין ועל תנאי הגירושין. שיתוף פעולה ועבודה משותפת מקצרים משמעותית את משך ההליך ועריכת הסכם גירושין בהסכמה מאפשרת לקצר מאוד את הבירוקרטיה המשפטית.
לכן במקביל לפתיחת תיק גירושין, מומלץ לנסות להגיע להסכמה בנוגע לכל הנושאים הכרוכים בגירושין ולעגן אותה בהסכם פורמלי.

ההסכם מכסה גם את ההסכמה להליך הגירושין עצמו וכן הסכמות בנוגע לנושאים הנוספים הכרוכים בגירושין והם:

  • חלוקת הרכוש
  • הסדרי המשמורת והראייה
  • תשלום המזונות לילדים
  • נושאים נוספים רלוונטיים

חשוב לציין כי כדי שהסכם הגירושין ייחשב תקף, עליו לקבל אישור מבית הדין לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. לכן אף שניתן לערוך את ההסכם באופן עצמאי, מומלץ להיעזר בייעוץ מקצועי של עו"ד לענייני משפחה, שיסייע לכם לנסח הסכם הוגן, מקיף וקביל משפטית.

על מנת שתוכלו להתגרש מהר התייעצו בעורך דין גירושין מומחה

#2 סוגרים את הפרטים בהליך גישור

הדרך המומלצת ביותר לסיים את הגירושין במהירות היא באמצעות גישור. בשנים האחרונות, גישור בדיני משפחה הפך לפופולרי יותר ויותר. למעשה, זוגות בישראל מופנים כיום להליך דמוי גישור באופן אוטומטי, בפתיחת תיק הגירושין בבית הדין למשפחה, או ברבנות.

ניתן לפנות גם להליך גישור פרטי בגירושין, המתנהל בהנחיית מגשר מוסמך, שהוא גורם נייטרלי שאינו נוטה לטובת צד ספציפי. המגשר מסייע לבני הזוג לתקשר ביניהם, להבין את האינטרסים של כל צד ולמצוא פתרונות יצירתיים המקובלים על שניהם. 

לגישור יתרונות רבים בהשוואה לניהול הליך גירושין בבית המשפט:

ראשית, בגישור הדגש הוא על הגעה להסכמות הדדיות, ולא על הכרעה שיפוטית. גישה זו מפחיתה משמעותית את הסיכוי לאי שביעות רצון של מי מהצדדים מהתוצאה.

שנית, הליך הגישור זול משמעותית מהליך משפטי, וחוסך דיונים רבים וקשים בבתי המשפט.

בנוסף, גישור מתנהל באווירה נוחה ונינוחה יותר. הוא אינו כרוך בחקירות נגדיות או הצגת ראיות, ולכן מאפשר תקשורת יעילה יותר בין בני הזוג.

#3 אם יש לכם הסכם ממון, זה יקצר את התהליך

הסכם ממון יכול לתרום רבות לזירוז הליך הגירושין. הסכם זה, הנחתם לפני הנישואין או במהלכם, מסדיר את חלוקת הרכוש ונושאים נוספים במקרה של גירושין.

עריכת הסכם ממון מראשית הדרך, עשויה להקל משמעותית על בני הזוג במצב של "פירוק החבילה", שכן הוא מונע קונפליקטים ואי הבנות בנוגע לחלוקת הרכוש, הוא מאפשר גירושין מהירים יותר, שכן אין צורך לדון בנושאים אלו בבית המשפט והוא גם תורם לסיום מכובד יותר של היחסים, תוך הפחתת מתיחות וכעס.

אולם הסכם ממון חייב לקבל את אישורו של בית דין לענייני משפחה כדי שיהיה תקף. לכן, מומלץ להיעזר בשירותי עורך דין דיני משפחה – הן בעת ניסוח ההסכם והן בעת הגשתו לאישור בית המשפט.

הסכם זה יכול לחסוך לכם זמן, כסף ועוגמת נפש במקרה של גירושין, ולתרום לסיום מכובד ויעיל של הקשר.

טיפ זהב עבור זירוז תהליך גירושין

#4 שמירה על כבוד הדדי

הטיפ החשוב ביותר לגירושין מהירים ומכובדים, הוא למעשה לא טיפ משפטי במהותו, אלא דווקא טיפ אישי הקשור בהתנהגות בני הזוג זה כלפי זה. גישה של כבוד הדדי ודרך ארץ, תורמת רבות לזירוז התהליך ולסיומו בצורה ראויה.

חשוב לזכור שבסופו של דבר, אנו מתגרשים מהאדם שהיה (או היתה) בן זוגנו, האדם שאיתו התחתנו, אהבנו והערכנו. התנהגות של כעס, זלזול, פגיעה או נקמנות, רק תפגע בתהליך ותאריך אותו. לעומת זאת, גישה מכבדת תורמת לאווירה חיובית ושיתופית. בני הזוג יכולים לתקשר בצורה יעילה יותר, להגיע להסכמות בקלות רבה יותר ולסיים את ההליך במהירות.

כמובן, גירושין הם תהליך מורכב וקשה, גם כאשר יש כבוד הדדי. רגשות קשים כמו כעס, עצב ואכזבה עלולים לעלות, ולכן חשוב לפנות לעזרה מקצועית.

#5 ליווי עורך דין גירושין

עורך דין מנוסה בדיני משפחה יכול לסייע לכם לנהל את התהליך בצורה נכונה, תוך שמירה על שיח מכבד, ענייני ומוכוון פתרונות. הוא ידע לכוון אתכם, לייעץ לכם ולייצג אתכם בבית המשפט.

באמצעות חמשת הדגשים שהצגנו לעיל, גירושין מהירים ומכובדים אפשריים, אך הם דורשים מאמץ משותף של שני בני הזוג. גישה של כבוד הדדי, פתיחות ושיתוף פעולה, יתרמו רבות להצלחת התהליך ולסיומו בצורה ראויה.

תוך כמה זמן אפשר להתגרש

תוך כמה זמן אפשר להתגרש?

לרוב הליך גירושין נמשך בין מספר חודשים ל-3 שנים, ויכול להימשך אף יותר במקרים מורכבים. משך הליך הגירושין תלוי באופן ניהול ההליך על ידי בני הזוג ובערוץ בו הוא מטופל:

  1. הגשת תביעות גירושין – זהו הליך משפטי מורכב וארוך, ומתחיל בבקשה ליישוב סכסוך (שהחוק מחייב לפני שניתן להגיש תביעת גירושין). לאחר מכן, מוגשות תביעות גירושין, ונערכים דיונים בהתאם ללו"ז בית המשפט, שבסופם ניתנים פסקי דין בנושאים השונים הכרוכים בגירושין. משך ההליך נע בין שנה לשלוש שנים בממוצע.
  2. גירושין בהסכמה – זהו תהליך שמאפשר סיום מהיר ויעיל יותר של הנישואין. במסגרתו בני הזוג מגיעים להסכמות, חותמים על הסכם גירושין ומגישים אותו לאישור בית המשפט. ההליך קצר משמעותית ונמשך חודשים ספורים בממוצע.

בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין מנוסה בתחום דיני משפחה כדי לקבל הערכת זמן מדויקת יותר בהתאם לנסיבות שלכם.

איך מתגרשים מהר ללא הסכמת שני הצדדים?

חוסר הסכמה בין בני זוג המעוניינים להתגרש, עלול להוביל למאבק משפטי ארוך ומייגע.
אולם גישור זוגי מציע אלטרנטיבה יעילה ומהירה יותר. במסגרת הגישור, בני הזוג נפגשים עם מגשר מקצועי וניטרלי, אשר מספק להם מקום מכבד ופרטי לדבר על רגשותיהם, להקשיב זה לזה ולנסות לפתור יחד את המחלוקות ביניהם. תהליך הגישור אינו קל בהכרח, אך הוא מהיר משמעותית מניהול הליכי גירושין בבית המשפט. במידה ולא מצליחים או מעוניינים ללכת לתהליך של גישור, תצטרכו לפתור את המחלוקות ביניכם בבית המשפט, מה שייקח זמן רב בהרבה. עם זאת, בעזרת עורך דין גירושין מנוסה, תוכלו לקצר גם את הזמן הזה, בצורה משמעותית.

בין אם אתם מסכימים על הגירושין, חלוקת הרכוש ומשמורת הילדים ובין אם לא – נשמח ללוות אתכם ולעזור לכם לסיים את הליך הגירושין במהירות האפשרית ועל הצד הטוב ביותר.

צרו איתנו קשר לייעוץ ראשוני, ללא התחייבות.

לסיכום

גירושין מהירים אינם תמיד אפשריים, אך ניתן לזרז את התהליך משמעותית באמצעות שיתוף פעולה, בחירת הדרך הנכונה ליישוב סכסוכים, גישור, הסכם ממון ונכונות להתמקד בעתיד.

אנו במשרד עו"ד MGN מתמחים בדיני משפחה, וליווינו זוגות רבים בישראל בהליך הגירושין שלהם ב-20 השנה האחרונות.
אנו מציעים ייעוץ משפטי מקצועי, רגיש ומותאם אישית, תוך שימת דגש על מציאת פתרונות יצירתיים ויעילים.

לתיאום שיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון או השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם בהקדם.

זכרו, גירושין הם הזדמנות לצמיחה אישית ולבניית חיים חדשים – אל תחכו שהמצב יסלים, פנו אלינו להתייעצות ובצעו את הצעד הראשון לקראת עתיד חדש וטוב יותר עבורכם ועבור ילדיכם, כבר היום!

השאירו פרטים ונחזור אליכם
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות.

כתבות נוספות

השאירו פרטים ונחזור אליכם
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות.

מאמרים אחרונים

הסכם ממון על דירה 

הסכם ממון על דירה 

הסכם ממון על דירה הוא מסמך משפטי חשוב שמסדיר את זכויות בני הזוג בנכס המקרקעין המשמעותי ביותר – דירת המגורים שלהם. הסכם זה מגן על

המשך קריאה
הסכם חיים משותפים

הסכם חיים משותפים

הסכם חיים משותפים הוא מסמך משפטי חשוב שמסדיר את מערכת היחסים הכלכלית והאישית בין בני זוג החיים יחד ללא נישואין. הסכם זה מעניק ביטחון ויציבות

המשך קריאה
הסכם הורות משותפת

הסכם הורות משותפת

הסכם הורות משותפת הוא חוזה משפטי מחייב בין שני אנשים שמעוניינים להביא ילד לעולם ולגדל אותו ביחד, מבלי להיות בזוגיות רומנטית זה עם זה. ההסכם

המשך קריאה

השאירו פרטים ונחזור אליכם
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות.