משרד עורכי דין משפחה MGN
איך מתגרשים בלי לפשוט את הרגל

ברגע שקיבלתם את ההחלטה להתגרש, עולות הרבה מאוד שאלות חשובות – איך מתגרשים? מה עושים? למי פונים? איך מתחילים וכיצד תהליך הגירושין מתנהל? להלן מספר שלבים כלליים לפיהם יש לפעול:

 1. מקבלים החלטה לסיים את מערכת הנישואין
 2. שוכרים עורך דין המתמחה ומתמקצע בהליכי גירושין שילווה כל אחד מהצדדים במהלך תקופה מורכבת וקשה זו.
 3. התנהלות בבית המשפט ו/או בבית הדין הרבני


במאמר זה תקבלו תשובות לשאלות שנשאלו לעיל ופירוט לכל אחד מהשלבים הכלליים שצוינו – לפרטי פרטים.
אם אתם מחפשים עורך דין משפחה מקצועי ומנוסה שילווה אתכם לאורך התהליך המורכב ויהיה שם עבורכם לכל שאלה או בעיה, אתם מוזמנים ליצור קשר ונשמח לעזור!

משרד עורכי דין נחום, ג'ארדשטיין-משלי
ייצוג משפטי מוביל בתחום המשפחה
עו"ד לאה משלי גירארדשטיין

איך להתגרש? התהליך הבירוקרטי והתהליך המשפחתי

בשביל להבין איך מתגרשים, ראשית צריך לדעת כי הליך גירושין בין בני זוג יהודים, צריך להתנהל בבית הדין הרבני, מפני שעל פי חוק שיפוט בתי דין רבניים, תשי״ג-1953 וחוק דיני משפחה, תשנ״ה-1995, רק הוא מוסמך לדון בסוגייה זו. ייאמר, כי בני זוג שאינם יהודים יכולים להתיר את נישואיהם על ידי התרת נישואין.

מבחינת ההליך הבירוקרטי, במידה ושני הצדדים יחדיו מעוניינים בסיום הנישואין, הליך הגירושין יתנהל מהר, אך במידה וישנה מחלוקת בין הצדדים, כך שהצד שהגיש את הבקשה לגט הוא היחידי שמעוניין בגירושין ואילו הצד השני רוצה להמשיך את חייהם יחדיו ואף לבקש הליך של ״שלום בית״, התהליך יהיה ארוך יותר משום שבית הדין ישלח אתכם לנסות לעבוד על היחסים (לנושא שלום הבית נתייחס בהמשך המאמר).

בבואם של בני הזוג להתגרש, הם יעברו תהליך בירוקרטי ותהליך משפחתי.

התהליך הבירוקרטי מתבצע על ידי הגשת בקשה לסיום הנישואין לבית הדין הרבני.

התהליך המשפחתי נוגע למשפחה הגרעינית, במידה וישנם ילדים לבני הזוג, או אפילו נוגע למשפחה מסביב, כמו הורי בני הזוג – שאינם מהווים צד משפטי לעניין, אך בוודאי יתמכו בכל אחד מבני הזוג בכל משאב כזה או אחר כדי לצלוח את הליך הגירושין הקשה והמורכב. 

כפי שנראה בהמשך, ישנן שתי זירות שבהן יכולים למצוא עצמם בני הזוג במהלך ניהול הליך הגירושין: 

1. בית הדין הרבני – לו הסמכות הייחודית והיחידה לדון בגירושין של בני הזוג.

2. בית המשפט לענייני משפחה – במסגרת הדיון על יתר העניינים שיש לדון בהם (כמו משמורת, מזונות, רכוש וכדומה) – תלוי לאיזו זירה הוגשה הבקשה קודם לכן, כפי שנראה להלן. 

בתהליך המורכב של הגירושין אתם צריכים שיהיה לכם עוגן.

זכויות בן הזוג היוזם את הגירושין

למרות שכותרת זו היא זכויותיו של בן הזוג היוזם את הגירושין, חשוב לומר כי במצב בו הוא היחיד שחפץ בגירושין, יהיה עליו להוכיח את עילת הגירושין שמזכה אותו בכך – זאת אומרת – הסיבה לגירושין!

רק אחרי שהצד המעוניין יוכיח שיש עילה לגירושין שהוא מבקש- אז בית הדין יחייב את הצד השני לתת גט  ויוכל אף להטיל עליו סנקציות במידה ויסרב לגירושין. 

פרט לכך, למגיש הבקשה ישנו יתרון בניהול המשא ומתן בהליך הגישור (אם יתקיים) בין הצדדים וגם יכול להיות יתרון בניסיון כריכת יתר הנושאים לדיון בבית הדין הרבני, במידה ויגיש לכך בקשה לבית הדין ראשון בזמן (כפי שנסביר בהמשך).

איך מתגרשים? על שלבי תהליך הגירושין מול המוסדות

כמו בכל הליך רשמי, ישנה בירוקרטיה אותה צריך לעבור – כן כן, גם בהליך הגירושין.
אם כן, מהם התהליכים הבירוקרטיים שעל בני הזוג לעבור?
כאמור, הגשת הבקשה לגירושין חייבת להיעשות בבית הדין הרבני. במידה והבקשה מוגשת בהסכמה וגם במידה ולא, ייתכן שבית הדין כאמור יפנה את הצדדים להליך שלום בית ו/או לגישור כהליך מקדמי לנסות וליישב את הסכסוך ולהגיע להסכמות. 

הליך מתן הגט ניתן בבית הדין הרבני ויתר העניינים ידונו בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה- בהתאם למי שיגיש את הבקשה לדון בעניינים אלו קודם.

פתיחת תיק גירושין ברבנות

פתיחת תיק גירושין ברבנות הינו הליך שכולל מספר שלבים, תחילה הדיון בגירושים עצמם, אך גם ישנו הצורך לדון ביתר העניינים שהצדדים צריכים להגיע להסכמות בנוגע אליהם: 

 • רכוש
 • מזונות
 • משמורת על הילדים 
 • וכדומה 

כאמור פתיחת התיק לגירושין עצמם חייבת להיעשות בבית הדין הרבני- שהרי רק לו ישנה הסמכות לדון בחלק זה, אך ביתר הנושאים שציינו לעיל, גם בית המשפט לענייני משפחה יכול לדון בהם – כסמכות מקבילה.

פתיחת הליכים משפטיים בבית המשפט לענייני משפחה או בבית דין רבני

אם ישנה הסכמה מצד שני הצדדים בנוגע להיכן יתבררו עניינים אלו- נהדר! אם אין הסכמה בין בני הזוג לגבי היכן יידונו נושאים אלו – נוצר למעשה מצב של ״מירוץ סמכויות״.

מה הכוונה במונח ״מירוץ סמכויות״? הכוונה היא כי המקום הראשון שבו תוגש הבקשה לדון בעניינים אלו – הוא יהיה המקום שיוסמך לדון בהם. לצורך הדוגמא, אם הבעל הגיש ראשון את הבקשה לדון בעניינים אלו בבית הדין הרבני- אז בית הדין יהיה זה שיקבל סמכות לדון בהם. לעומת זאת, אם האישה הגישה ראשונה את הבקשה לדון בעניינים אלו בבית המשפט לענייני משפחה – הוא זה שיהיה בעל הסמכות לדון בעניינים אלו ולא בית הדין הרבני.

מבחינה טכנית – ניתן לכרוך את ענייני הרכוש, המשמורת על הילדים והמזונות גם בתביעת הגירושין בבית הדין הרבני, בהתאם לכלל ״הקודם בזמן זוכה״.

הליך גישור

כחלק מהליך פתיחת תיק הגירושין בבית הדין הרבני, יש לבית הדין סמכות כריכה (נלווית) להורות על יישוב הסכסוך בין בני הזוג. זהו הליך גישור מקדמי אשר מנוהל על ידי עורך דין מגשר. הגישור יכול לפתור חלק מהסכסוכים הקיימים בין בני הזוג ולסייע בחיסכון כספי לצדדים ואת המשך ההתנהלות של הצדדים בנוגע ליתר המחלוקות שלהם בבית המשפט או בבית הדין הרבני. הליך זה מצריך מצד הצדדים שיתוף פעולה ורצון להגיע להסכמות. 

דיון ברבנות

כאמור את הבקשה לסיום הנישואין יש להגיש בבית הדין הרבני. להלן שלבי הדיון ברבנות:

א. פתיחת תיק ברבנות – ניגשים לבית הדין הרבני הקרוב לאזור מגורי הצדדים ומגישים ״בקשה בהסכמה לגירושין״, במידה ושני בני הזוג מסכימים לגירושין, או ״תביעה לגירושין״ אם רק צד אחד מבקש את פירוק התא המשפחתי. הגשת הבקשה כרוכה בתשלום אגרה אך ישנה אפשרות לבקש הפחתה או פטור מתשלומה בהוכחת אי יכולת לכך מול בית הדין.

ב. התנהלות הדיון – במקרה של הסכמה לפירוק התא בין בני הזוג, בית הדין הרבני לעיתים יזרום עם הצדדים ולא יהווה עיכוב לפירוק. אך במידה ורק צד אחד מעוניין בגירושין, בית הדין יבקש להציג בפניו מהצד המבקש עילות גירושין אשר יעידו על הצדקת הבקשה לגירושין.

ג. דיון ביתר ענייני הגירושין – הדיון ביתר ענייני הגירושין נתונה לבית המשפט לענייני משפחה, אלא אם הצדדים כורכים את הדיון בהם במסגרת התביעה לגירושין בבית הדין הרבני. 

ד. יצירת הסכם גירושין על ידי בית הדין – בית הדין הרבני עובר על כלל סעיפי ההסכם המושג, בודק שהכל תקין ואם יש לו הערות להעיר או הבהרות להבהיר- עושה זאת. לאחר שהכל תקין יחתום על ההסכם בית הדין הרבני.

ה. סידור הגט – לאחר סיום עריכת ההסכם והחתימה עליו, מגיע טקס הגירושין עצמו. טקס הגירושין הוא טקס דתי שמתנהל על פי המסורת הדתית היהודית. בסוף הטקס הבעל מוסר לאישה את הגט ובכך תמים נישואיהם.

חשוב שתדעו - טיפ חשוב לגירושין

שלום בית

כשמוגשת הבקשה לגירושין על ידי צד אחד, כשהצד השני לא מעוניין בגירושין, הוא יכול להגיש בקשה להליך ״שלום בית״. הליך ״שלום בית״ יכול להיות אף מוצע על ידי בית הדין הרבני לצדדים בטרם הוא נענה לבקשה לאשר גט לצדדים. הליך שלום בית הוא למעשה החלטה של בית הדין הרבני להטיל על הצדדים ניסיון להגיע לשלום בית ושכל צד יעשה את המיטב לשם כך. 

צד אשר לא ינסה להגיע לשלום בית – יכול להיות מוכרז על ידי בית הדין ״מורד״ ובית הדין יוכל להטיל על צד זה סנקציות כספיות בין היתר. 

טקס גירושין

טקס הגירושין מורכב משלבים מסוימים, בהם הדיינים בבית הדין הרבני רוצים לוודא שבני הזוג יודעים היטב לקראת מה הם הולכים, כפי שתוכלו לראות להלן: 

 1. בירור שמות בני הזוג – הדיין יוודא את שמותיהם של בני הזוג, כולל שמות הוריהם, כינויים (במידה וישנם), או כל שם אחר שהסביבה רגילה לכנותם בו. הסיבה לכך היא כדי שלא תיעשה חלילה טעות בשמם – מה שיפסול את הגט, או בלבול עם שמות של אנשים אחרים בכלל. אימות השמות נעשה אפילו עם עדים שכל אחד מבני הזוג יביא עמו שיעיד על שמו.
 2. בדיקת רצונם החופשי של בני הזוג לגירושין – בשלב זה יוודא בית הדין כי הצדדים רוצים להתגרש מרצונם החופשי ושאין כל מצב בו יש אדם שכופה עליהם את הגירושין. בכך אף מוודא בית הדין הרבני שבני הזוג יודעים שלאחר מתן הגט כל אחד מבני הזוג יהיה רשאי להינשא לאחר, אך האישה לא תוכל להינשא לכהן (על פי ההלכה היהודית).
 3. ביטול מודעות –  שלב זה מתייחס להצהרות/אמרות/התניות שבן הזוג אמר בהקשר לגירושין. לדוגמא, אם נאמרה אמרה מתנה ש״את הגט בן הזוג יתן רק אם הצד השני יוותר על חלקו בדירה״ או כל התניה כזו שקשורה לגירושין – תבוטל ולא תהא תקפה כלל. בשלב זה יש טקסט קצר שבן הזוג צריך לומר ולחזור אחר דבריו של הדיין.  
 4. כתיבת הגט – בשלב זה נכתב הגט שהאיש מגרש על פיו את אשתו. בכתיבה, בית הדין מקפיד ונזהר שלא עושה שום טעות. הוא מקריא את המשפט הראשון בקול שהעדים אף ישמעו אותו ולאחר מכן, בסוף הכתיבה, נותן הדיין הכותב לעדים לחתום על הגט. האיש המגרש נמצא ליד הדיין הכותב את הגט ואילו האישה תמתין על מלוויה מחוץ לאולם הדיונים.
 5. תוכן הגט וצורתו – צורתו האסתטית של הגט תכלול 12 שורות שוות ברוחבן וגודלן, אשר יבטאו בגימטריה את המילה ״גט״. הגט ייכתב בגוף ראשון – כאיש שפונה לאישתו ויכלול את כלל פרטיהם של בני הזוג. 
 6. מסירתו של הגט – לאחר שהגט נכתב הוא נבדק כדי לוודא שאין בו כל טעויות ושהכל תקין בו. לאחר שווידאו כי הכל תקין בו, הגיע שלב מסירתו לאישה. האישה תיכנס בחזרה לאולם הדיונים, תישאל על ידי הדיינים בשאלות נוספות אם יש, אם האישה עונדת טבעות נישואין זה הזמן להסירן מהיד. בית הדין שוב מבהיר לאישה כי ברגע בו נמסר לה הגט, היא ובעלה נפרדים והם יהיו מותרים לאחרים. בפן הטכני- האיש מוסר מידו את כתב הגט לידה של האישה ומדקלם משפט לפי איך שיורה לו הדיין. 
 7. אחר המסירה – שוב הדיין בודק את הגט ורואה שאין בו כל מום ומסביר לצדדים את השלכותיו.
 8. ״מעשה בית דין״ – זהו מסמך עם שמותיהם של הצדדים שמאשר סופית את מתן גט הגירושין בין הצדדים ויוצר סופיות ליחסים המחייבים בין הצדדים כבני זוג על פי דת משה וישראל.
איך להתכונן לגירושין

איך להתכונן לגירושין – השלב שלפני הגשת הבקשה לגירושין

הכנה נפשית

הכנה נפשית לגירושין אינו דבר פשוט וקל, אך היא יכולה להיעשות על ידי פיתוח אסטרטגיה ותוכנית עם כל השלבים שעל בני הזוג לעבור בהליך הגירושין, כשהם מתייעצים עם איש המקצוע המתאים לשם כך – עורך דין מומחה לענייני משפחה. חשוב לחשוב היטב קודם כל האם בכלל מתאים לך להתגרש או שבכלל יש מקום לשקול טיפול זוגי ועבודה על הזוגיות כדי למנוע את הליך הגירושין. הליך חשיבה זה מהווה גם חלק מכריע בהבנה אם גירושין זו הדרך היחידה כאן ואין טעם לנסות פתרון אחר.

כשיש לבני הזוג גם ילדים, ההליך מורכב על אחת כמה וכמה. על כן, יש להתייעץ אף עם פסיכולוגית ילדים, או עם כל בעל מקצוע אחר שיכול לעזור ולייעץ נכונה בנוגע לכל שלב ושלב בתהליך הגירושין מול הילדים עצמם.

הכנה כלכלית 

יש להכין רשימה עם כלל הנכסים המשותפים שיש לבני הזוג, כולל נכסים שלא בהכרח חושבים עליהם, כגון: 

 • ביטוחים
 • קופות גמל
 • חסכונות כאלו ואחרים

כל זאת פרט לנכסים שישר עולים לראש כמו: 

 • רכב
 • דירה 
 • ונכסים גדולים אחרים 

חשוב להתייעץ עם עורך דין לענייני משפחה בטרם נעשה כל צעד או החלטה כזו אחרת, שיסביר לבן הזוג בדיוק מהם זכויותיו וכיצד צריך להתחלק הרכוש ביניהם על פי החוק. 

החוקים הרלוונטיים לחלוקת הרכוש בין בני זוג בעת גירושין הם: ״חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל״ג-1973״ או ״הלכת השיתוף״. חוק יחסי ממון יחול על זוגות שנישאו כדת משה וישראל משנת 1974 ואילו הלכת השיתוף תחול על כל הזוגות שנישאו לפני שנת 1973. 

חוק הלכת השיתוף

משמעותה של הלכת השיתוף היא כי כלל הנכסים שבני הזוג צברו במהלך חייהם המשותפים, או נכסים כאלו שלבני הזוג הייתה כוונת שיתוף לגביהם – יחולקו בין בני הזוג שווה בשווה

חוק יחסי ממון

חוק יחסי ממון בין בני זוג מאפשר לבני הזוג לחלק בצורה שווה את נכסיהם המשותפים, אך מאפשר לכל בן זוג להותיר בחזקתו באופן מלא נכסים שקיבל טרם הנישואין, ירושה, מתנות – אפילו אם קיבל אותם במהלך תקופת הנישואין.  


חשוב לדעת כי סעיף 8 לחוק יחסי ממון בין בני זוג מאפשר החרגה של חלוקה שווה בין בני הזוג בנוגע לנכסים שנכללים במסגרת החלוקה השווה, בהתאם לנסיבותיו של המקרה ולשיקול דעתו של בית המשפט.

מקור נוסף שדרכו ניתן לעשות הכנה כלכלית הוא באמצעות עריכת הסכם ממון בין הצדדים, בו הם יקבעו כיצד יחולק הרכוש ביניהם, בהתאם להסכמתם – מה שתמיד עדיף!   

הכנה משפטית

ההכנה המשפטית הטובה ביותר היא התייעצות עם עורך דין מקצועי בתחום ענייני משפחה, בטרם לקיחת כל החלטה גורלית, או עשיית כל צעד גורלי בנוגע לגירושין. 

דוגמא טובה לכך הוא מקרה שבו הגירושין נובעים ממקרי אלימות בין בני הזוג וכאן ייתכן שהעצה הטובה ביותר עבור בן או בת הזוג שחפצים בגירושין, היא לא לומר עדיין לבן הזוג על הרצון להתגרש או לאסוף לבינתיים כמה שיותר ראיות לקראת פתיחתו של ההליך. כפי שציינו, המבקש להתגרש (במידה והבקשה לגירושין לא מוגשת בהסכמתם של שני הצדדים) צריכה להיות מוכחת על ידי המבקש בהצגת עילה לגירושין המבוקשים. 

איך מתגרשים? תהליך גירושין מההיבט המשפחתי

בהיותו של הליך הגירושין כה מורכב וקשה, יש לדעת כיצד לעבור אותו בהיבט המשפחתי-נפשי. ההבנה כיצד לפנות אל בן הזוג השני ולבשר לו על הרצון להתגרש או כיצד נכון לספר לילדים על כך כי ההורים מתגרשים, הינה חשובה ביותר וקריטית, כדי למזער כמה שפחות טראומות ונזקים נפשיים- ארוכי טווח וקצרי טווח בקרבם.

איך להודיע שאני רוצה להתגרש?

הודעה לבן הזוג על הרצון להתגרש זו אחת המשימות המאתגרות והמורכבות, על כן יש להתכונן אליה בהתאם. להלן מספר טיפים שיוכלו לסייע:

 • חשבו על הזמן הנכון ביותר לקיום שיחה זו
 • חשבו על המקום המתאים ביותר לקיום שיחה זו (לפי איך שאתם מכירים את בן הזוג שלכם)
 • שתפו אדם קרוב נוסף בתחושות שלכם וברצונכם לקיים עם בן זוגכם שיחה על גירושין. אדם זה יהווה עבורכם מקור לתמיכה רגשית.
 • חשבו היטב על תוכן השיחה עם בן הזוג. זוהי לא שיחה קלה ופשוטה ולכן הנימה והסמנטיקה לפיהם נאמרים הדברים חשובים מאוד. 

איך לספר לילדים על גירושין?

במקרה ולבני הזוג שרוצים להתגרש ישנם ילדים, הליך הגירושין יהיה מורכב אף יותר וטעון רגשית. חשוב להדגיש, כי להתגרש עם ילדים כולל מורכבות רגשית וכלכלית כאחד. אך עוד לפני השלב שבו מגיעים לשיח והמשא ומתן על המזונות, הסדרי הראייה וכד׳, צריך לספר לילדים שאבא ואמא מתגרשים. 

איך עושים זאת?

חובה להתייעץ עם בעל מקצוע מתאים, כמו למשל פסיכולוג ילדים, אודות הדרך הנכונה לבשר לילדים ומהם השלבים הכי נכונים לפעול על פיהם בפירוד, כדי למזער כמה שיותר נזקים נפשיים לילדים. כמובן שיחסים טובים בין בני הזוג הינו מרכיב הכרחי. 

תוכלו למצוא טיפים נוספים במאמר זה.

איך מתגרשים יפה

איך מתגרשים יפה?

לא כל הליך גירושין צריך להתנהל במלחמות ותסכול. ישנם לא מעט מקרים בהם בני זוג הצליחו לנהל הליך זה בצורה נעימה יחסית, מהירה ובלי יותר מדי עניינים. אז איך מתגרשים יפה? קבלו רשימת טיפים שיכולה לעזור:

 1. נסו להגיע להסכמות בנוגע לכמה שיותר סוגיות או מחלוקות. ככל שתהיינה הסכמות, כך העניינים ייגמרו יותר מהר.
 2. קחו עורך דין טוב שמתמקצע בענייני משפחה והתייעצו עמו בטרם אתם לוקחים החלטות.
 3. נסו גישור – זה תמיד עדיף על פני התנהלות בבית המשפט – גם בהתנהלות וגם חיסכון כספי. 
 4. הישמרו לעולם לא לערב את הילדים במחלוקות שביניכם.
 5. גבשו תוכנית אסטרטגית לכל אפשרות הגיונית בגירושין – מגורים, ילדים, עבודה וכו׳. 
 6. זכרו תמיד מדוע נישאתם אחד לשנייה ובמעלות הטובות שיש לכל אחד מכם – זה יעזור להרגיע קצת את האש אחד כלפי השניה ולקבל החלטות מושכלות יותר.  
 7. כבדו את עצמכם ואת בני זוגכם.
 8. נסו להיות ענייניים בנוגע למה שצריך לעשות ושימו את הרגשות בצד.
 9. השתדלו לא להקשיב לרעשי רקע ולתגובותיה של הסביבה, עשו מה שעליכם לעשות על פי דין ושמרו על דרך חוקית וראויה.

שאלות נפוצות על גירושין

איך אפשר להתגרש מהר?

שאלת השאלות היא איך מתגרשים מהר. ובכן, כפי שכתבנו אף קודם, סוד הקסם בגירושין מהירים הוא ההסכמה של בני הזוג על הדברים וידיעה מראש מה הם רוצים. ככל שתהיה פחות מחלוקת, כך ההליך ילך מהר יותר.

איך לפתוח תיק ברבנות?

פתיחת תיק גירושין בבית הדין הרבני, ייעשה על ידי הגעה לבית הדין הרבני האזורי באזור מגוריהם של בני הזוג והגשת הבקשה. הבקשה תכלול את פרטיהם של בני הזוג ושל מייצגיהם (במידה ויש), הבקשה תכלול את העילות לגירושין והאם יש לבני הזוג ילדים. ישנה אגרה שצריך לשלם בעת פתיחת הבקשה, לפי סכום האגרה הקבוע באתר בתי הדין הרבניים.

כשמתגרשים בליווי עורך דין גירושין מומחה, הכל נראה אחרת!

עולם המשפט הוא עולם רחב, מלא בתחומי משפט רבים, הנוגעים לסוגיות שונות. עורך דין משפחה, אשר מוסמך כאיש מקצוע לייצג את הצדדים בהליכים הנוגעים לבתי המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני, הוא האדם שיש לפנות אליו בהליך הגירושין. 

החשיבות לפנות לאיש מקצוע עוד בשלבים המקדמיים להליך הינה גדולה מאוד, משמעותית וקריטית – בעיקר בשביל להבין את החוק, הכללים המשפטיים וההלכה המשפטית הנהוגה בכל מצב ומצב. 

עורך הדין יכול להציג בפני הצדדים את האפשרויות שיש לכל אחד מהם והסיכויים שלו בכל מקרה ויוכל אף לגרום לצדדים להגיע להסכמות – מה שבסופו של דבר הכי מומלץ בכל המישורים ויחסוך לצדדים הרבה אנרגיה שלילית ומיותרת, וכמובן כסף רב. 

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור.

השאירו פרטים ונחזור אליכם
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות.

כתבות נוספות

השאירו פרטים ונחזור אליכם
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות.

מאמרים אחרונים

הסכם ממון על דירה 

הסכם ממון על דירה 

הסכם ממון על דירה הוא מסמך משפטי חשוב שמסדיר את זכויות בני הזוג בנכס המקרקעין המשמעותי ביותר – דירת המגורים שלהם. הסכם זה מגן על

המשך קריאה
הסכם חיים משותפים

הסכם חיים משותפים

הסכם חיים משותפים הוא מסמך משפטי חשוב שמסדיר את מערכת היחסים הכלכלית והאישית בין בני זוג החיים יחד ללא נישואין. הסכם זה מעניק ביטחון ויציבות

המשך קריאה
הסכם הורות משותפת

הסכם הורות משותפת

הסכם הורות משותפת הוא חוזה משפטי מחייב בין שני אנשים שמעוניינים להביא ילד לעולם ולגדל אותו ביחד, מבלי להיות בזוגיות רומנטית זה עם זה. ההסכם

המשך קריאה

השאירו פרטים ונחזור אליכם
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות.