משרד עורכי דין משפחה MGN

מחפשים עורך דין משפחה מומלץ? איך תבחרו את העו"ד שילווה אתכם בתהליך?

איך בוחרים עורך דין משפחה מומלץ ומה הדברים שחשוב לזכור רגע לפני שאתם עושים את הצעד הראשון לעבר הפרק החדש בחייכם? ריכזנו עבורכם את כל התשובות לכל השאלות החשובות.

לקבלת ייעוץ אישי המותאם בדיוק למקרה שלכם, צרו איתנו קשר עוד היום – ללא התחייבות!

משרד עורכי דין נחום, ג'ארדשטיין-משלי
ייצוג משפטי מוביל בתחום המשפחה
עו"ד לאה משלי גירארדשטיין

מה לבדוק לפני שבוחרים עורך דין משפחה מומלץ? 11 שאלות שחובה לשאול!

לפני שתקבלו את ההחלטה החשובה הזו, כדאי לזכור שמדובר באחד האנשים החשובים שילוו אתכם בתקופה הקרובה. הוא צריך להקשיב לכם, וגם לתת את העצות המקצועיות והמדויקות ביותר, וכדאי שיהיו ביניכם אמון הדדי ותקשורת מצוינת. 

ולכן, לפניכם 11 דרכים לבדוק אם עורך דין המשפחה שפניתם אליו הוא הנכון עבורכם!

#1 התרשמות אישיות וכימיה

הזכרנו קודם עד כמה עורך הדין שלכם עומד להיות דמות משמעותית בחייכם בתקופה הקרובה, ולכן חשוב שתרגישו איתו בנוח. במילים אחרות, הגיעו לפגישה עמו ונסו לזהות האם הוא באמת מקשיב לכם, האם הוא מבין את הצרכים שלכם וגם מגיב אליכם ברגישות המתבקשת. הכימיה הטובה וההתרשמות הראשונית הן קריטיות, וזהו הבסיס ליצירת אמון ותקשורת פתוחה.

#2 הצלחות והמלצות

קשר אישי הוא חשוב, אבל עדיף לבנות אותו עם עורך דין משפחה מנוסה שרשם כמה הישגים לאורך השנים. לכן כדאי להכיר קצת יותר לעומק את המקרים בהם היה מעורב, עד כמה שאפשר ובמגבלת החיסיון כמובן. אם יש לו היסטוריה של הצלחות, ובוודאי במקרים דומים לשלכם, זה מדד לא רע בכלל שיכול לאותת על היכולת שלו להשיג תוצאות מצוינות – גם במקרה שלכם.

בנוסף, השקיעו את הזמן ובדקו את ההמלצות שיש לעורך הדין מהלקוחות הקודמים שלו. חוות דעת מאנשים שעברו תהליך דומה יוכלו לספק תמונה טובה מאוד על תהליך העבודה של עורך הדין, ועל התוצאות שהוא מסוגל להשיג. תוכלו לבקש המלצות מעורך הדין שלכם ישירות, או לאתר ביקורות ברשת.

#3 ניסיון ותחומי התמחות

עורך דין משפחה חייב להיות מנוסה בתחום הרלוונטי, למשל אם אתם מתכננים לחתום על הסכם ממון או לחלופין, אם אתם עומדים להתגרש ויש לכם נכסים שונים שצריך לחלק בין הצדדים. עורך דין משפחה עתיר ניסיון יכיר את החוקים בצורה הטובה ביותר, מה שאומר שגם העצות המשפטיות שלו יהיו נכונות ומדויקות הרבה יותר.

#4 מקצועיות

למרות שאולי מדובר בנושא כמעט ברור מאליו, חשוב להדגיש אותו ולהעניק לו תשומת לב מיוחדת. למעשה, המקצועיות של עורך דין משפחה נבחנת בהיכרות המעמיקה שלו עם הפסיקות האחרונות והחידושים הרלוונטיים עבורכם. ככל שהוא מקצועי ובקיא יותר ברזי החוק, כך סביר יותר להניח שיוכל להציג את העמדה שלכם בצורה טובה באמת.

#5 נוכחות מרשימה וכריזמה

האמת הפשוטה היא שלעורך דין עם נוכחות מרשימה יש השפעה גדולה מאוד, ובפרט במקרים בהם תידרשו להתייצב בפני בית המשפט. אם אכן תגיעו לנקודה הזו, הכריזמה שלו תעמוד במבחן, ואתם רוצים לעבור את המבחן הזה בהצלחה יתרה.

משרד עורך דין גירושין שידאג לזכויות שלך

#6 הכשרה בגישור

עורך דין משפחה שיש לו גם הכשרה בגישור הוא ללא ספק עורך דין שיש לו יתרון גדול. הסיבה היא שיש לו את היכולת לעזור לכם לאתר פתרונות חכמים וטובים מחוץ לכותלי בית המשפט. לא רק שמדובר בפתרונות שיחסכו לכם כאבי ראש ואי נעימות, אלא שהם יחסכו גם זמן יקר והרבה כסף בתהליך הגירושין.

#7 רגישות מקצועית

אתם לא דומים לאחרים, וגם הסיפור שלכם הוא ייחודי ושונה. בהתאם, כדאי שעורך הדין יהיה רגיש לצרכים הייחודיים שלכם, ויתייחס אליהם בצורה הכי מקצועית ואנושית שאפשר.

#8 זמינות

לאורך הדרך יהיו לכם לא מעט שאלות, ותרצו לקבל מידע בזמן אמת. לכן רצוי לוודא שאתם בוחרים עורך דין משפחה שמסוגל להיות זמין עבורכם. זמינות גבוהה מעידה לא רק על מקצועיות רבה, אלא גם על מחויבות עמוקה ועל אמינות גבוהה.

#9 יחס אישי

בין אם אתם עדיין מתלבטים האם לסיים את הקשר הזוגי ובין אם ההחלטה כבר התקבלה, אתם זקוקים לגורם אנושי, שיבין אתכם באמת. לכן מומלץ לבחור עורך דין גירושין שיקדיש את הזמן הדרוש כדי להבין אתכם ולהקשיב לכם, בלי לראות בכם "עוד לקוח" ברשימה.

בתהליך המורכב של הגירושין אתם צריכים שיהיה לכם עוגן.

#10 הקשבה ללקוח

עורך דין משפחה צריך להקשיב לכם, ומצופה ממנו להיות פתוח לדעות ולרצונות שלכם. זה נכון גם במקרים בהם קיימים ביניכם אי הסכמות או חילוקי דעות באשר לדרך הפעולה הנכונה. עורך דין שיודע להקשיב ולהפגין גמישות הוא עורך דין שמכבד את הלקוחות שלו, ומסוגל להתאים את האסטרטגיה המשפטית בהתאם.

#11 תקציב

באופן טבעי, לשיקולי התקציב שלכם יש כאן תפקיד מרכזי. לכן מומלץ לבחון מראש את התמחור של עורך הדין כדי לוודא התאמה מלאה למגבלות התקציב שהגדרתם. בנקודה זו נדגיש שכדאי לשאול מראש על כל עלות אפשרית שעשויה להתעורר בהמשך, במסגרת שכר הטרחה, ומעבר לכך. כך תמנעו הפתעות יקרות בהמשך הדרך.

בדקתם הכל? עכשיו צריך לישון על זה!

אחרי שערכתם בדיקה מקיפה ויסודית מאוד, ולקחתם בחשבון את כל הנושאים ברשימה (הארוכה) הזו, מומלץ לקחת לעצמכם את הזמן "לישון על זה". יכול להיות שבמקרים רבים אחרים אתם מקבלים החלטות מהר, אבל עורך הדין עומד להיות חלק בלתי נפרד מהחיים שלכם בתקופה הקרובה. לכן כדאי להימנע מהחלטות פזיזות שיעלו לכם ביוקר, והנה כמה שאלות שאנחנו ממליצים לכם לשאול את עצמכם:

  1. האם יש לי את כל המידע שאני צריך? אם לא, מה עוד חשוב לי לדעת?
  2. האם יש לי כימיה טובה עם עורך הדין? האם יש לי תחושה נוחה בשיחה איתו?
  3. האם הוא מבין אותי באמת, והאם אני מרגיש שאפשר לסמוך עליו?
  4. האם הפידבקים שקיבלתי לגביו טובים? האם הוא עורך דין משפחה מומלץ ובעל שם?

אחרי שתשאלו את עצמכם את כל השאלות הקשות, ותענו עליהן בכנות רבה, שוחחו גם עם חברים ובני משפחה. הם עשויים להציע לכם נקודת מבט אחרת, וזה בהחלט צעד שיכול לעזור לכם לקבל החלטה מושכלת. עם זאת, אל תזניחו את תחושת הבטן שלכם. הקשיבו לה, בטח אם היא הוכיחה את עצמה בעבר.

לא בוחרים עורך דין משפחה מומלץ בלי שיחת התייעצות

אנו מקווים שהטיפים ששיתפנו יעזרו לכם למצוא עורך דין משפחה מומלץ שיענה על כל הדרישות שלכם.
כדי שתוכלו להכיר את עורך הדין רגע לפני שאתם בוחרים ללחוץ ידיים ולצאת יחד לדרך, קבעו שיחת היכרות או פגישת ייעוץ, והגיעו אליה מוכנים. הנושאים שהזכרנו כאן יעזרו לכם לבדוק את עצמכם (ואת עורך הדין) כדי שתוכלו לעשות את הדבר הנכון ביותר עבורכם, עם הליווי הטוב ביותר שיש.

לשיחת ייעוץ ללא כל התחייבות ממשרד עו"ד משפחה בעל ניסיון של 20 שנה, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר כבר עכשיו!

השאירו פרטים ונחזור אליכם
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות.

כתבות נוספות

השאירו פרטים ונחזור אליכם
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות.

מאמרים אחרונים

הסכם ממון על דירה 

הסכם ממון על דירה 

הסכם ממון על דירה הוא מסמך משפטי חשוב שמסדיר את זכויות בני הזוג בנכס המקרקעין המשמעותי ביותר – דירת המגורים שלהם. הסכם זה מגן על

המשך קריאה
הסכם חיים משותפים

הסכם חיים משותפים

הסכם חיים משותפים הוא מסמך משפטי חשוב שמסדיר את מערכת היחסים הכלכלית והאישית בין בני זוג החיים יחד ללא נישואין. הסכם זה מעניק ביטחון ויציבות

המשך קריאה
הסכם הורות משותפת

הסכם הורות משותפת

הסכם הורות משותפת הוא חוזה משפטי מחייב בין שני אנשים שמעוניינים להביא ילד לעולם ולגדל אותו ביחד, מבלי להיות בזוגיות רומנטית זה עם זה. ההסכם

המשך קריאה

השאירו פרטים ונחזור אליכם
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות.